A gépjárművek adatbusz rendszereinek bizonyos fokú ismerete ma már nélkülözhetetlen a járműiparban, hiszen nincs olyan ma gyártott gépjármű, amely ne alkalmazna legalább 3-5 buszhálózatot a működése során.
A gépjárművekben található különböző vezérlőegységek (ECU) az adatbusz hálózatokon keresztül kommunikálnak egymással és cserélnek ki adatokat, információt.
A korszerű szakemberképzés képzés részeként meg kell ismerkedni a járművek elektronikus rendszereinek felépítésével, működésével, ezen belül kiemelten bemutatva a gépjárműves buszhálózatok funkcióját és jelentőségét.
A könyv didaktikai felépítése követi azt a logikát, melyen keresztül a gyakorló szakemberek, tanulók és hallgatók összefüggéseiben érthetik meg a kommunikációs rendszerek összekapcsolásával szemben támasztott követelményeket (ISO/OSI).
A követelményekből már levezethető az egyes buszhálózatok kialakulásának szükségessége, ezáltal jobban megérthető feladatuk, funkciójuk.
A könyv az egyes adatbusz protokollok bemutatásán túl alkalmazási példákon keresztül mutatja be a buszhálózatok működését, illetve külön fejezetet szentel a buszhálózatok diagnosztikájára és a lehetséges hibaelhárítási metódusokra.
Ez a szemlélet az adatbusz rendszerekkel nap, mint nap foglalkozó gyakorlati szakemberek számára is közvetlenül hasznosíthatóvá teszi a könyvet.
Ez a szakkönyv továbbá az oktatott „Gépjármű-elektronika” c. tantárgy kötelező tananyagának részét képezheti a szakközépiskolákban és a felsőoktatásban is.
+36 30 948 9232
5 219 Ft + áfa
35 000 Ft feletti vásárlás esetén
még 35 000 Ft hiányzik
- Gyártó
- Maróti könyvkiadó
- Tömeg
- 0.62 Kg
- Méret
- 210 mm x 297 mm
- Szín
- Többszínű
- Anyag
- Papír
- Mennyiségi egység
- db